Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, souhlasím

e-kameny.cz drahé kameny, minerály, šperky, výrobky z kamenů, e-shop

Košík je prázdný

Kalcit

Kalcit

Kalcit, neboli vápenec, je jedním z nejrozšířenějších minerálů na Zemi, Kalcity se totiž vyskytují nejen samostatně, ale i jako součást dalších minerálů a hornin. Kalcity se vyskytují ve všech koutech světa a jejich barevné variace jsou snad ve všech odstínech barevného spektra. Významný je kalcit při použití v průmyslu, zejména ve stavebnictví.

Kalcit zbarvení:

  • od čiré pro zářivě i zlatě žlutou, oranžovou, červenou, nebesy modrou až zelnou barvu
  • průsvitné, typický skelný až mastný lesk

Kalcit výskyt:

  • velmi dobře dostupný ve všech částech světa
  • v Čechách: na Příbramsku, Jáchymově, Berounsko

Kalcit galerie

kalcit zluty  kalcit zeleny
kalcit modry  kalcit zlaty
Kalcity se vyskytují v mnoha barevných variacích. Na obrázcích jsou kalcity z Mexika v přírodní tedy surové, nijak neopracované podobě. Surové kalcity se často také používají v léčitelství, zelený kalcit na uklidnění, žlutý kalcit dodává dobrou náladu, oranžový kalcit podporuje dobré trávení, modrý kalcit napomáhá dobré komunikaci a schopnosti lépe se vyjadřovat.  

kalcitove sperky
Kalcit je nejen v krásných a svěžích barevných odstínech, ale také se velmi dobře opracovává a často se používá na výrobu talismanů i šperků. Na obrázku jsou kalcitová srdíčka, která jsou z boční strany provrtaná tak, že otvorem lze protáhnout drobný řetízek či kůži. 

 

Autor: E-kameny.cz, © Copyright 25.10.2012, všechna práva vyhrazena

Kategorie