Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, souhlasím

e-kameny.cz drahé kameny, minerály, šperky, výrobky z kamenů, e-shop

Košík je prázdný

Jantar

Jantar jako takový není vlastně kámen, ale jedná se o mineralizovanou pryskyřici prastarých stromů z období třetihor. Pryskyřice zkameněla do podoby v jaké známe dnes tento kámen.

To, že jantar není kámen, mnozí z nás zjistí již v okamžiku, kdy kousek jantaru vezmou do ruky. Jantar je překvapivě lehký a má zvláštní jakoby hedvábně hladký povrch.

Jantar zbarvení

  • od žluté po medový či koňakový až po tmavě hnědý odstín
  • jantary jsou průhledné až neprůhledné, vlivem zakalení či příměsí
  • zvláštností jsou zakalené odstíny mléčné až téměř černé barvy

Jantar výskyt

  • Oblast Baltského moře: státy Polsko, Litva, Rusko, Norsko, Švédsko, Dánsko, Německo
  • Mexiko, Kanada, USA, Kolumbie
  • výjimečně oblast středozemního moře Sicílie, Španělsko, Francie

Jantar galerie

jantar
Překrásný a velmi typický jantar původem z Litvy. Jantary z této oblasti byly přezdívány jako zlato severu a tyto jantary z oblasti Baltského moře patří mezi nejcennější jantary vůbec. Jantar na obrázku je vyleštěný, ovšem tvar i struktura je zachována dle tvaru přírodního jantaru.


jantar kameny
Jantary na obrázku jsou taktéž z Litvy, tedy z oblasti Baltského moře. Vlivem příměsí však tento jantar nemá tak zářivou barvu, jako jantar na obrázku předchozím. A jak se tyto příměsi do jantaru dostaly? Jantar je pryskyřice prastarých stromů a tyto příměsi se v této pryskyřici prostě nabalili, když byla ještě lepkavá.


jantarový náramek
Jantarový náramek nám ukazuje překrásné odstíny jantaru v celé své kráse. Odstíny jantaru jsou velmi variantní tedy od zářivě žlutých po koňakovou středně hnědou barvu až po tmavě hnědý jantar. Říká se, že čím je jantar tmavší, tím je starší, ovšem žlutavě zářivé jantary jsou prostě okouzlující.


jantarové náušnice
Jantarové náušnice ve tvaru kuliček jsou nejen oblíbené pro svoji hřejivou medovou barvu, ale také je odborníci na léčení drahými kameny doporučují při různých zánětech organismu a při revmatismu. Tyto náušnice můžete nosit například při zánětech ucha, jantarový kamínek při bolestech močového ústrojí a přívěsek z jantaru či jantarový náhrdelník při astmatu.

Autor: E-kameny.cz, © Copyright 25.10.2012, všechna práva vyhrazena

Nabídka jantaru

Kategorie