Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, souhlasím

e-kameny.cz drahé kameny, minerály, šperky, výrobky z kamenů, e-shop

Košík je prázdný

Jadeit

Jadeit

Jablíčkově zelený jadeit byl dříve často zaměňován či spojován s kamenem nefrit. Tyto kameny byly spojovány díky podobnosti struktury kamenů, barevné odlišnosti nebyly brány příliš v potaz.

Jadeit zbarvení

  • jemně až jablíčkově zelená barva
  • jadeit je neprůhledný

Jadeit výskyt

  • téměř nevytváří krystaly, vyskytuje se v masách
  • zejména oblast Asie: státy: Čína, Barma, Indie, Japonsko
  • dále Austrálie, Mexiko, Kolumbie, USA, Rusko

Jadeit galerie

jadeit kameny
Kameny jadeitu na obrázku mají nepravidelný tvar placiček a jemnou zelenkavou barvu, pro jadeit velmi typickou. Některé jadeity mohou mít i ostřejší zeleno-žlutý odstín, nicméně jemnější zelená barva je velmi vhodná k meditaci, neboť tento kámen je dle odborníků na esoteriku kamenem uklidnění a relaxace.


jadeit talisman
Jadeity byly již od pradávna používány v čínské kultuře jako amulety pro štěstí. V čínské kultuře je jadeit považován za kámen míru a štěstí. Z jadeitu se proto vyřezávali již od pradávna drobné talismany i dekorační předměty a není divu, neboť jadeit přímo vybízí k uměleckému zpracování díky své struktuře i malé štěpnosti. Na obrázku jsou andělé z jadeitu jako talisman pro štěstí i pro radost.


jadeit
Jadeitová srdíčka jsou svoji barvou i strukturou velmi podobná nefritu, o nefrit se však nejedná. Jedná se o tzv. kanadský jadeit, který se vyznačuje takovouto tmavší zelenou barvou.

Autor: E-kameny.cz, © Copyright 25.10.2012, všechna práva vyhrazena

Tyhle jadeity by vás mohly zajímat

Kategorie