Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, souhlasím

e-kameny.cz drahé kameny, minerály, šperky, výrobky z kamenů, e-shop

Košík je prázdný

Hematit

Hematit zbarvení:

  • šedý až černý kámen s kovovým ocelovým leskem
  • v surovém stavu červeno-hnědá barva rzi, díky vysokému obsahu oxidu železa

Výskyt:

  • zejména v jižní Americe v Brazílii, Venezuele a Chile
  • další výskyt hematitu v USA, Kanadě, Austrálii atd.
  • hematit je hojně dostupný kámen
  •  zajímavostí je hematit s ledvinovým povrchem, tedy povrchem připomínající bubliny
     

Hematit galerie

hematit srdce

Hematit, minerál velmi bohatý na železo, se leskne tak, že se dříve větší hematity používaly jako primitivní zrcadlo. Na obrázku je hematit ve tvaru vypouklého srdíčka do dlaně, který se opravdu krásně leskne.

 

hematit naramek

Náramek z hematitu – hematit se díky svému kovovému lesku a dobré dostupnosti často zpracovává na šperky. Náramek z hematitu je tvořený z korálků hematitu, jen musíte počítat s tím, že díky vysokému obsahu železa je hematit a tedy i náramek těžší, než náramek z jiného například z křemene.

 

hematit v kristalu

Křišťál, jehož součástí je i hematit ukazuje na červenohnědé až rezavé zbarvení hematitu, které způsobuje oxid železa. Díky tomuto zbarvení se hematitu dříve v Čechách říkalo krevel, v latině haema, odtud hematit. V přírodě je tato kombinace poměrně unikátní a tyto kameny křišťálu s hematitem pocházejí z Madagaskaru.

 

henatit ledvinity povrch

Hematit s ledvinovým povrchem je magmatického původu a tento hematit vznikal tak, že rozžhavené magma neboli láva se dostala na povrch země, kde došlo k jejímu prudkému zchlazení, například vodou. Tím láva se láva jako tekutina nemohla rozlít, ale rychle se přeměnila v pevnou hmotu, tudíž bubliny vyvěrající lávy nyní zdobí povrch minerálu.

 

hematit kameny

Hematit je mezi esoteriky považován za silně energetizující kámen, jehož silné vibrace pociťují i méně citliví jedinci. Hematit se používá proti únavě k získání vitality, jeho vibrace nás vyburcují k odvaze a odhodlání čelit všem nesnázím. Tyto kameny hematitu pochází z Brazílie. 

Autor: E-kameny.cz

Kategorie