Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies. Nastavení používání a dostupnosti cookies můžete upravit v nastavení Vašeho prohlížeče. ok, souhlasím

e-kameny.cz drahé kameny, minerály, šperky, výrobky z kamenů, e-shop

Košík je prázdný

Citrín

Citrín zbarvení:

  • žlutá až žlutohnědá v různých intenzitách barvy
  • průhledný až průsvitný

Citrín výskyt:

  • největší naleziště přírodních citrínů na světě je na Madagaskaru a další v Brazílii a USA
  • v Evropě je to Rusko, Kazachstán, Španělsko, Francie, Skotsko
  • v Čechách na Liberecku a na Moravě u Velkého Meziříčí

Citrín galerie

citrín přírodní

Citrín kameny na obrázku jsou utvořené z ohlazených přírodních krystalů. Největší naleziště citrínu je na africkém Madagaskaru, odkud pochází krásně zabarvené citríny, jako jsou na obrázku. Další velké naleziště citrínu je v Brazílii, u brazilských citrínů si dávejte pozor na pravost těchto citrínů, neboť většina citrínů z této oblasti je vlastně tepelně opracovaný ametyst.

citrín přívěsek

Citrín je sluníčkově zabarvený drahý kámen, který nám vnáší teplo a slunce do našich všedních dní. Přívěsek citrín má stříbrný úchyt z kvalitního stříbra a nepravidelný tvar, který zachovává přírodní tvar citrínu.

citrín náhrdelník

Citrín náhrdelník je oblíbeným šperkem, pro jeho krásnou citonovou barvu, která velmi sluší blondýnkám a zajímavě kontrastuje s tmavými vlasy brunetek. Náhrdelníky si můžete vybrat ve dvou délkách a to délku 45cm s bižuterním úchytem nebo délku 90cm bez zapínání.

Další informace o citrínu získáte na informační stránce o drahém kamenu citrín.

Autor: E-kameny.cz, 20.7.2011

Nabídka citrínu

Kategorie